Dołącz do nas

Kontakt

Paweł Grabowski, "Dziewczyna i kot"
akryl na płótnie 150x120cm

Paulina Mager, "Łasiczka"
sklejka, technika mieszana 27x43cm

Aleksandra Wiszniewska , "Jedno zdanie"
technika węgiel i akryl, 85x142cm
karton 350g

Aleksandra Wiszniewska, "Na skraju przebudzenia",
142x100 cm, technika węgiel i akryl, gruby karton 350g, sygnatura, oprawiony w aluminiową ramę, sztywne plecy i szyba plex z przodu 

Aleksandra Wiszniewska, "Jezioro Łabędzie"
cykl odcienie rok 2018, węgiel i akryl na kartonie 350g, 100x150cm

Monika Dałek, "Wiatr tu przywiał ciepły oddech i poranka pył"
96x74cm akryl na płótnie

Joanna Buniek, Morze  w odcieniach zieleni, 2021

akryl, werniksowany, gruba struktura, 50x60cm

Joanna Buniek, Powrót  o zachodzie słońca, 2020
akryl, werniksowany, gruba struktura, 50x60cm

Alina Maslakova, "Citrus"
100x80cm olej na płótnie

Alina Maslakova "Wycieczka" Akwarela ręcznie malowana, wykonana farbami akwarelowymi; na białym, wysokogatunkowym 300g papierze A3 (31 cm x 41 cm)

ARTYŚCI

POZYCJA SPRZEDANA

Paweł Grabowski - absolwent wrocławskiej ASP o wszechstronnych zainteresowaniach. Rzeczywistość jest dla niego okazją do dobrej zabawy. Nie waha się próbować swoich sił w różnych dziedzinach - ale w każdym projekcie zostawia swój kreatywny ślad. Eksperymentuje z akwarelą, olejem oraz akrylem. Kobiece postacie są inspiracją do twórczego poszukiwania formy i harmonijnych zestawień barw

Paulina Mager - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni rysunku zawodowego prof. Eugeniusza Geta- Stankiewicza.

Aleksandra Wiszniewska - ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1997) na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa przemysłowego, gdzie rysunek i malarstwo studiowała w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. W latach 1994-1997 otrzymywała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Na  swojej drodze poszukiwań ekspresji, emocjonalności w rysunkach, podąża  za cechami charakterystycznymi węgla jako narzędzia używanego w czasach rysunków naskalnych .W jej pracach  nie tyle ważny jest światłocień co sama kreska, kontur.  Często wypełniony kolorem, oddaje wrażenie ruchu, eksponuje ukryte emocje.  Zagęszczającymi się liniami prowadzi widza przez punkty napięcia, w których kreska zapętla się i wibruje do miejsc końcowej wypowiedzi – metaforycznej kropki. Warstwa emocjonalna ma istotne znaczenie w jej pracach – to refleksja nad egzystencją człowieka na co dzień uwikłanego w schematy zachowań i postaw. Postać ludzka, często sprowadzana do symbolu czy znaku tworzy wieloświaty historii ukrytych pod wierzchnią warstwą uchwyconej pozy. Zagłębiając się w szczegóły odkrywamy znaczenie drobnych, mimowolnych gestów budowanych postaci świadczących o poszukiwaniu przestrzeni autentycznych i niewymuszonych relacji z otaczającą przestrzenią ludzkiej egzystencji. 

Monika Dałek - Urodzona w Zgierzu w 1981 r. Edukację artystyczną ukończyła tytułem magistra sztuki w 2008 r. na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się różnymi działaniami w obszarze sztuk wizualnych, w ostatnim czasie z dużą koncentracją na malarstwie akrylowym. W pracach malarskich przedstawia postacie, w sposób uproszczony, pozbawiając je cech indywidualnych, stwarza to tym samym atmosferę niedopowiedzenia. Największym źródłem inspiracji są emocje, są początkiem konstruowania obrazów, intuicyjnych poszukiwań procesu twórczego. Literatura z kolei pozwala uporządkować wartości i tematy, które decyduje się zobrazować. Maluje obrazy, w których zawsze jest opowieść a tytuł stanowi ich ważną, integralną część. Próba uogólnienia zakresu przedstawianych tematów doprowadza do wniosku, iż jest to dobra bliskość między ludźmi i pragnienie. Autorka współpracuje z Galeriami sztuki w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie. Obrazy autorki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Niemczech, Dani.

Joanna Buniek - pseudonim artystyczny A.Siek  jest pedagogiem, pasjonatką malarstwa i malarką z pasją .Urodzona 13 grudnia 1968 r. w Lęborku maluje przy Lęborskim Stowarzyszeniu Twórców i Animatorów Kultury „TAK” od kilku lat. Jest dwukrotną laureatką Słupskiego Konkursu „Nieograniczone Obszary Wrażliwości” dla artystów malarzy i rzeźbiarzy. W 2014 r. zdobyła Nagrodę  Prezydenta Miasta Słupsk, a w 2015 Nagrodę Starosty Powiatu Słupskiego, w 2018 uzyskała również Nagrodę Honorową w tymże konkursie. Najchętniej spełnia się w tematyce marynistycznej oraz w malowaniu pejzaży i architektury, poszukując własnych środków wyrazu artystycznego. Ukazuje tematy swoich obrazów w indywidualny niekonwencjonalny sposób. Często łamiąc kanony malarskie. Najchętniej maluje farbami akrylowymi, nakładając szpachlą wiele warstw, co powoduje wypukłości i ciekawą fakturę powierzchni obrazów. 

Alina Maslakova - Uczyła się we Wrocławskim Liceum plastycznym, jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Dolnego Śląska  oraz uczestniczy w różnych konkursach i wystawach. W swoich pracach wykorzystuje techniki akwareli oraz farb olejnych, a także szkice i akryl. Wykonuje wiele prac na zlecenie, a zadowolenie klientów i dalsze zlecenia zachęcają ją do realizacji prac o określonych wymaganiach. W swoich pracach podejmuje się różnych tematów, od motywów ze świata zwierząt, poprzez pejzaże, portrety, architekturę, abstrakcje. 

Stanisław Przewłocki – od wczesnych lat 70. mieszka i tworzy we Wrocławiu. W 1989 roku uzyskał status artysty malarza nadany przez Ministra Kultury i Sztuki. Posiada duży dorobek artystyczny, oraz świetny warsztat. Tworzy we wszystkich technikach malarskich m.in. w akwareli, akrylu, czy oleju. Jest twórcą niepowtarzalnych dzieł sztuki. Stworzył jako jedyny na świecie autoportret na ziarnku piasku. Artysta ma za sobą liczne wystawy zorganizowane w kraju, oraz za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów, oraz galeriach sztuki na całym świecie.

Elwira Przewłocka-Choma - wrocławska malarka, której prace znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Słynie ze świetnego niekonwencjonalnego warsztatu łączącego wyobraźnię i indywidualny talent. Artystka posiada szeroki wachlarz tematów, które przenosi na płótno, jak martwa natura, pejzaż, architektura, abstrakcja i temat, szczególnie ulubiony, kobieta. Uwielbia różnorodność i wciąż szuka nowych inspiracji. Przedstawia kobietę jako tajemnicę, kobietę pełną nadziei, optymistkę, czasem pełną melancholii i delikatności. Bohaterki jej prac, to kobiety pewne siebie, świadome swojego celu w życiu, kochane i szczęśliwe. Lubi utożsamiać się z nimi.

Dominik Smolik - Urodzony w 1982 r. W latach 2002-2007 studiował na Wydziale Malarstwa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w pracowniach prof. R. Oramusa, prof. R. Łaciaka i prof. G. Bednarskiego. W 2008 r. ukończył Studium Podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Architektury, Konserwacji i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych. Brał udział w wielu krakowskich wystawach oraz w Międzynarodowym Plenerze w Rawennie (2007 r.)

Stanisław Przewłocki, "Roma",
technika mieszana płótno 80x60cm

Stanisław Przewłocki, "Wenecja",
akwarela papier 21x13cm

Elwira Przewłocka -Choma, "Miasto wspomnień",
100x70cm technika mieszana płótno

Dominik Smolik, "Sfumato Impasto" 150x100cm akryl na płótnie

Dominik Smolik, "Sfumato Impasto I" akryl na płótnie 150x100cm

Maciej Szczurek - Urodzony w 1982 roku w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Dynamika i ekspresja w jego obrazach kontrastuje ze spokojem i wyciszeniem, a pustka jest w nich tak samo ważnym elementem obrazu jak wypełnienie. Częstym motywem pojawiającym się w jego twórczości są kwiaty i elementy roślinne nie przedstawiane dla samych siebie (a zwłaszcza swej urody), ale stanowiące nośnik idei, jaką jest przemijanie i barokowa „nietrwałość rzeczy świata tego”.

Maciej Szczurek, "Wiatrak",
30x40 cm akryl i tusz na płótnie 

Maciej Szczurek, "Koń" 50x70cm akryl na płótnie

Maciej Szczurek, "Opuszczony hotel-forum" akryl na płótnie 40x50cm 2007r

Paweł Kosior - artysta - samouk. Maluje dla przyjemności. Najczęściej spotykaną tematyką w jego obrazach, jest otaczający go świat. Czerpie również wiele z prac innych artystów, aczkolwiek malowanie reprodukcji i wzorowanie się na innych traktuje raczej jako naukę i pracę nad wyrobieniem własnego stylu.

Paweł Kosior, "Krajobraz Frakalny',
50x60 cm, 2019,

Paweł Kosior, "Światy równoległe"
olej na płótnie 50x60cm

Paweł Kosior,  "Entropia',
olej na płótnie, 50x60 cm, 2019

Marek Fijałkowski - urodzony w 1974 roku w Grudziądzu. W 2001 roku ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, a treścią jego prac jest głównie kobieta. W swoich obrazach stara się on ukazać nie tylko piękno kobiecego ciała w akcie, ale także portretowo traktuje twarz modelki. Skupia się na wyrażeniu jej emocji, stanu psychicznego i wydobyciu z niej erotyzmu. Inspiracje dla swojej twórczości czerpie z kultury masowej, a zaczynem jego obrazów jest współczesny produkt konsumpcjonizmu - kobieta, którą często pozbawiono pierwotnej tajemnicy i obdarto z wysmakowanej intymności. Poddaje on ten wizerunek kobiety procesowi artystycznej transformacji i poprzez jej reprodukcje chce uczynić z niej dzieło sztuki.Sublimacja postaci kobiety poprzez fakt jej namalowania jest istotą twórczości Marka Fijałkowskiego.

Marek Fijałkowski, "Noc Perseidów",
olej na płótnie 60x68cm

Marek Fijałkowski, "Ewa z Edenii",
olej na płótnie, 126x70cm

Katarzyna Boguszewska, QMA - Jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom na wydziale malarstwa obroniła w 2007 roku, a malarstwem zajmuje się od najmłodszych lat. Jest to forma aktywności artystycznej, która pozwala jej uwolnić emocje i znaleźć ukojenie i równowagę w życiu. Techniką malarską, która jest artystce najbliższa jest zdecydowanie malarstwo olejne. Zajmuje się również malarstwem akrylowym, rysunkiem oraz fotografią. To jednak praca w tradycyjnej, olejnej technice daje jej najwięcej radości i satysfakcji. W procesie twórczym ważne jest dla niej bardzo miejsce i spokój. Niezbędne jest całkowite skupienie w osiągnięciu którego, pomaga często muzyka towarzysząca w tym procesie. Często przy pracy wsłuchuje się w dźwięki natury, lub instrumentów muzycznych, które pomagają osiągnąć stan zbliżony do medytacji lub transu. Gromadząca się w niej energia znajduje ujście na płótnie i w samym akcie tworzenia. W czasie malowania obrazu większość myśli skupia się w okól tego procesu. Często towarzyszy im niepokój, obawa, strach lub też zupełnie odwrotnie – dziecięca radość. Kiedy ma przed sobą ukończony obraz odczuwam spełnienie i lekkość, często też zdarza się niepokój jak po zakończeniu czytania dobrej książki, która mocno wciąga czytelnika w swój świat. W swoich pracach artystka przedstawia świat realny widziany z perspektywy subiektywnej – w niecodziennym, baśniowym ujęciu. W nowszych pracach są to postaci i miejsca jakby ze snu, wymykające się z ram czasowych. Sytuacje pokazane na obrazach rozgrywają się w pozornie bezpiecznym otoczeniu lecz jednocześnie istnieją one poza czasem i miejscem, są wspomnieniami dotyczącymi tego co już za nami, bądź też wizjami tego co dopiero zdarzyć się może – dobrego, bądź napawającego obawą. Światy podwodne czy też trudnodostępne, zagęszczone lasy, niekiedy bajkowe innym razem wywołujące pewien niepokój. W obrazach stara się zamknąć emocje jakie mi towarzyszą na danym etapie życia.

Katarzyna Boguszewska, QMA, 
"Nad wodą "-  olej na podobraziu, 100x120cm

Katarzyna Boguszewska, QMA,
"Podwodny świat"  -  olej na podobraziu, 50x80cm

Katarzyna Boguszewska, QMA,
"Dziecko w polu" - olej na podobraziu, 92x74cm

Sklep Galerii

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.